Anasayfa » Fındıkzade Kurye

Fındıkzade Kurye

İstanbul’un “sur içi” olarak da adlandırılan bölgesinde, Fatih ilçesine bağlı semtlerden biri olan Fındıkzade, bu bölgeye giriş yapılan iki ana caddeyi barındırdığından dolayı trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden biridir. Fatih Belediyesi‘nin komşu ilçelerle bağlantı yolları üzerinde bulunan semt, aynı zamanda İstanbul’un en önemli hastanelerine ve tıp fakültelerine de ev sahipliği yapmaktadır. Sağlık sektöründe hizmet veren her boyutta birçok şirketin de temsilcilik, şube ve merkezlerinin yer aldığı Fındıkzade kurye kullanımının en yoğun olduğu semtlerden biridir.

Topkapı ve Aksaray arasında yer alan semt, ticaretin çok yoğun olduğu bölgelerle şehrin kalanı arasında köprü olduğu için Fındıkzade kurye taşımacılığının yoğun olarak tercih edildiği alanlardan biridir. Semtten geçen anayolların yoğunluğu ve tıkanıklığı altında yerine hızla ulaştırılması gereken paketlerin taşınması için en uygun araçlar motosikletlerdir.

Ufak boyutları ve yüksek hareket kabiliyetleri ile en dar ve sıkışık yerlerden trafikte bulunan diğer araç ve kişilerin can ve mal güvenliklerini tehlikeye atmadan geçebilen motosikletler, istenilen bölgeye en hızlı biçimde ulaşmak için en çok tercih edilen araçlardır. Bundan dolayı Fındıkzade kurye servislerinin en fazla müşteriye sahip olduğu semtlerden biridir.

Bölgedeki sağlık sektöründe faaliyet gösteren firmaların fazla olması ve bu sektörde bazı ilaç, alet ve araçların dakikalık olarak hastaya ve hastaneye ulaştırılması gerekliliği Fındıkzade kurye servislerinin bir lüksten ziyade, hayat kurtarmak yolunda bir zorunluluğa da dönüşmesine yol açmıştır. Tıbbi malzemeler dışında, şirketler arasında gönderilen evraklar, devletle şirketler arasındaki yazışmalar, ithalat ihracat yapan şirketlerin gümrük belgeleri, bankalara gönderilen çek, senet gibi değerli evraklar ile hukuki niteliği olan, gecikmesi durumunda ceza alınabilecek belgelerin gönderimlerinde de işletmeler İstanbul Kurye  alanında hizmet veren şirketler ile çalışmayı tercih etmektedirler.

Birçok şirket, kendi motor kuryelerini çalıştırmayı maliyetler sebebiyle uygun bulmamaktadırlar. Motosikletin alım ücretinin yanında yıllık vergileri, muayenesi, periyodik bakımı ve arıza ve kaza durumunda oluşan ikincil giderler hem işletme için maddi olarak yük olmakta, hem de muhasebe departmanında ekstra iş yükü yaratmaktadır. Kuryenin kendisi de maaşının yanında yapılması gereken sigorta ve özel iş kıyafetleriyle maddi yük olurken, kaza gibi istenmeyen durumlarda şirketin başka yaptırımlar altında kalmasına ve şirket imajının da zedelenmesine isteyerek olmasa da sebep olabilmektedir.

Kuryenin fiziki olarak takibi için kullanılan uydu takip sistemleri de farklı bir gider unsurudur. Tüm bu sebeplerden dolayı birçok işletme kendi kurye takımını kurmak yerine Fındıkzade kurye alanında hali hazırda hizmet veren işletmelere yönelmektedirler. Biz SYS Kurye olarak Fındıkzade ve çevresini iyi tanıyan kuryelerimizle müşterilerimizi güvenlik odaklı hizmet sunmaktayız.

Kuryelerimizin, müşterilerimizin paketlerinin ve trafikte bulunan diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atmadan en hızlı teslimatları yapabilmek için motosikletlerimiz periyodik olarak bakımlardan geçmekte, kuryelerimiz ise yorgun, dikkatsiz, hasta olduklarında kesinlikle trafiğe çıkartılmamaktadır. Hizmet standartlarımızı sürekli arttırabilmek adına belirlediğimiz kuralları aşağıda okuyabilirsiniz. Lütfen bu kuralları okumadan kurye çağırmayınız.

Kuryenin veya çevresindekilerin hayatlarını tehlikeye atabilecek, yaşam kalitelerini düşürecek rahatsızlıklara sebep olabilecek veya yaşam süreleri kısaltabilecek her türlü radyoaktif, kimyasal, biyolojik maddenin taşınması, özel korumalı kaplar içinde dahi olsa yapılmamaktadır.
Bulundurulması ve taşınması özel izin ve ruhsata bağlı olan madde, silah, elektronik cihaz, bilgi-belge ve bunların bulunduğu CD benzeri medyaların taşınması yapılmamaktadır.

Kuryelere bildirilenden farklı bir içerik teslim edilmesi ve yasal makamlar tarafından bunun tespit edilmesi halinde sorumluluk paketi teslim eden ve beyanı yapan tarafa aittir.
Bunlar dışındaki her türlü soruyu, paketlerin sigortalanması, büyük hacimli paketlerin taşınması ve köprü tünel ücretleri gibi, Call Center’ımızı arayarak müşteri temsilcilerimizle görüşebilir, bilgi alabilirsiniz.