Anasayfa » Sütlüce Kurye

Sütlüce Kurye

İstanbul’da değeri hızla artan bölgelerden biri olan Sütlüce kurye servislerinin de en fazla faaliyet gösterdiği alanlardan biridir. Önemli kongre, sergi ve etkinliklerin gerçekleştirildiği bölgede gerek sanat gerek uluslararası politika açısından birçok toplantı da gerçekleşmektedir. Bölgenin İstanbul’un tarihi ve turistik alanları kadar, önemli iş merkezlerine de yakın olması, yerel otel zincirlerinin yanında dünyaca ünlü otel zincirlerinin de bu mahalleye yatırım yapmasında rol oynamıştır. Bu otellerin varlıkları da Sütlüce kurye servislerinin bölgedeki varlıklarını arttıran bir diğer etmen olarak dikkat çekmektedir.

İstanbul’un kültür ve ticaret merkezleri bakımından en önemli ilçelerinden biri olan, dünyaca ünlü birçok mekân ve mimari esere sahip Beyoğlu ilçesinin mahallelerinden biri olan Sütlüce, son yıllarda hızlı bir değişim içine girmiştir. Bölgede yer alan ve birçoğu oldukça eski ve bakımsız olan binaların yerlerine inşa edilen açık hava ve kapalı müzelerle cehresi değişmeye başlayan mahalle, Haliç’in temizlenmesi çalışmaları kapsamında da önemli değişimler geçirmiş ve geçirmektedir. Uzun yıllar âtıl kalan kesimhane binaları da kongre ve kültür merkezi olarak hizmet vermektedir.

Haliç ile Beyoğlu Belediyesi arasında sıkışan mahalle, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Fatih ve Şişli ilçelerine yakın olan Sütlüce kurye ile kolayca ulaşılabilecek bir konumdadır. Çevresindeki bölge ve ilçelerde yaşanan yoğun trafik nedeniyle ulaşımında sorunlar yaşanabilen İstanbul Kurye  servislerine en fazla ihtiyaç duyulan yerlerden biridir. Motosiklet ufak yapısı ve yüksek manevra kabiliyeti ile en sıkışık trafikte bile, trafiği tehlikeye atmadan yol almaya devam edebildiği için, özellikle aciliyeti ve önemi bulunan paket ve belgelerin tesliminde en fazla tercih edilen araçtır.

Bölgede şu anda çok fazla iş yeri olmaması, bu alanla ilgili paket ve belgelerin gönderimini azaltırken, özellikle turistlerin kaybettikleri kıymetli evrakları, kongre merkezine organizasyonlar sırasında iletilmesi gereken bilgi ve belgeler ile müzelere teslim edilmesi gereken reprodüksiyonlar ile evraklar Sütlüce kurye servislerinin taşıması istenen paketlerin bir kısmını oluşturmaktadır.

Motorlu kurye servislerinde en sık yaşanan sorun, motorlu kuryenin paketi teslim edeceği yere götürürken kaza yapmasıdır. Bu gibi durumlar hem bizler hem müşterimiz hem paketin teslim edileceği kişi veya şirket ve kazaya karışan diğer taraflar için yaralanmalara, araçlarda hasar ve ciddi iş kayıplarına sebep olmaktadır.

Bundan dolayı biz SYS Kurye olarak başta kuryelerimizin dikkat ve refleksleri olmak üzere, günlük dikkat ve ruh hallerine dikkat göstermekteyiz. Kullandığımız bütün motosikletler de üreticilerin belirttiği aralıklar resmi servislerde tavsiye edilen bakımlardan geçirilmektedir. SYS Kurye olarak güvenliği her şeyin önüne koyarak, birçok rakibimizin paketlerini 1dk erken teslim etmek adına cesaretlendirdiği tehlikeli sürüş manevralarını yasakladık.

Hem kuryelerimizin hem taşıdığımız paketlerin hem de trafikte yer alan diğer insanların güvenliklerinin garanti altına alınması için birtakım kurallar belirledik. Sütlüce kurye servislerimiz için bize ulaşmadan önce aşağıda yer alan kurallarımızı okumanızı rica ederiz.

  • Taşınması ve bulundurulması yasak olan veya bireylere veya kurumlara düzenlenen özel izinlerle taşınabilen silah, madde, evrak, elektronik cihaz gibi yüklerin taşıması yapılmamaktadır.
  • Özel koruyucu kap içerisinde bile olsa, kuryenin veya trafikte bulunanların sağlığına zararlı olabilecek, yaşam kalitesinin düşmesine yol açabilecek radyoaktif, biyolojik ve kimyasal hiçbir maddenin taşınması yapılmamaktadır.
  • Paketin içeriği ile ilgili hata bilgiler verilmesi halinde, ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluklarda sorumluluk paketi teslim eden kişi ve kuruma aittir.

Taşınacak paketlerin sigortalanması, kullanılması gereken durumlarda köprü, tünel geçiş ücretleri, hacmen büyük ve ağır paketlerin taşınması ve canlı hayvanların nakliyeleri konusunda Call Center’ımızı arayarak müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.