İçeriğe geç

Yenigün Kurye

Yenigün Kurye
Yenigün Kurye

Kargo gönderirken öncelikli olarak firmalardan ziyade göndericilerin de birtakım yükümlülükleri bulunmaktadır. Hatta dikkat edilmesi gereken nüanslar, gönderen kısmında hayli fazladır. Yenigün kurye ekibi olarak gelen müşteriyi öncelikle analiz edip, ihtiyaçlarını derhal planlamaktayız. Öncelikle gönderi kırılacak ya da hassasiyet içeren bir yapıdaysa ona göre notlar alıyor, paketlemeyi ona göre düzenliyoruz. Sonrasında gönderinin gideceği mesafeyi öğrenip buna uygun kargo aracına yönlendiriyoruz. Ayrıca personel güvenilirliği de çok dikkat çeken bir başka konudur. Mahremiyet, güven ve tedbir kapsamındaki unsurlar bir firmanın yeniden tercih edilmesi hususunda belirleyicilik doğrultusunda büyük rol oynar. Prensip sahibi, dürüst personel istihdamı bir şirketin ilerlemesinde ciddi paya sahiptir. Adeta firmanın yürüyen reklamı olan bu yüzler ile istikrarlı bir çalışma rutini takip edilmelidir.

Sıklıkla Yenigün kurye personelleri ile yönlendirdiğimiz gönderilerimiz daha hızlı ve kısa sürede yerine ulaştırılmaktadır. Burada müşteriyi doğru yönlendirip ve bilgilendirip ona uygun bir açıklamanın yapılmasıdır. Bu sayede istediğini hatta istediğinden fazlasını alabilen bir müşteri profesyonel bir süreçten memnun şekilde ayrılacaktır. Müşterinin bilinçsiz kaldığı ya da müsait olmadığı durumlarda doğru bir yönlendirme ile süreci yöneten personel kusursuz bir iş çıkarmış olacaktır.

Ciddiyete ve dikkate dayalı bir iş olduğundan dolayı kısa aralıklarla kuryelere yönelik düzenlemeler gelmektedir. Bu sayede yaşanması olası birtakım durumların da önüne geçilmesi planlanmaktadır. Bu çerçevede yakın zamanda yapılan bilgilendirme neticesindeki başlıklar şunlardır:

  • Kuryeler teslim aldıkları gönderi hakkında bir süre teminatında bulunamayacaklar.
  • Teslim yapan motorlu taşıtın 10 yaşından büyük olamayacağı, araba içinse 20 yaşından büyük olmaması uyarısı
  • Kuryelere temin edilen reflektif yeleklerin üzerinde kurye ibaresinin mutlak suretle yer alması gerektiği
  • Ayrıca firmaların kuryelere ekipman sağlama zorunluluğunun gelmesi gibi bilgiler ilgili taslakta yerini almıştır.

Yenigün Kurye Hizmeti

Kurye sistemleri elbette teknolojik gelişmelerin sıklıkla güncellendiği ve entegrasyonunun yaşandığı bir sektördür. Bu gelişmeler sayesinde hem veri saklama hem de müşteri bilgilerine kolayca erişebilmenin avantajları yaşanmaktadır. Yenigün kurye teknolojik altyapısı ile kolayca ulaşabileceğiniz hatta teslimat sonrasında geri dönüş yapabileceğiniz bir sisteme sahiptir.

Bu geri dönüşler neticesinde şirket beslenir ve kendini geliştirmek adına ilerlemeler kaydedilir. Hem işletmeler hem de müşterilerin kazandığı bu sistem ile hızlı bir ivme yakalanır. Yenigün kurye tüm bu teknolojik yatırımlar neticesinde ciddi bir bütçe ayırmıştır. Hızlı ve sorunsuz işleyişe, pratik kullanıma yönelik başlıca tedbirler ilk etapta aldığımız önlemlerdir. Online çözümler ve çağrı merkezi operatör yönlendirmelerine dair güncellemeler de yine devamlı takip ettiğimiz sistemlerdir.

Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de yine bir dizi sorun baş göstermektedir. Bunların başlıcası can güvenliği ve ekonomik zorluklar konusundaki hususlardır. Yenigün kurye personelleri ve diğer tüm camia çalışanların bu konuyla alakalı elbette ki talepleri olmaktadır. Bunları maddeleyecek olursak;

  • Ücretlerin ülke normaline adapte edilmesi
  • Can güvenliklerine dair önlemlerin artırılması
  • Puanlama sisteminin kaldırılması ve adaletsizliklerin önüne geçilmesi isteği
  • Toplumsal farkındalığın yaygınlaştırılması
  • Meslek iş kolu olarak tehlikeli iş grubuna mensup olma talebi.

Elbette bu maddeler haricinde de düzenlenmesi gereken alt başlıklar mevcuttur. Sendikalaşma hakkı istemi gibi durumlar ayrı başlıklar adı altında değerlendirilmesi gereken mevzulardır. Yenigün kurye olarak tüm meslek mensubu kişileri kapsayan tüm bu sorunların bir an evvel neticelendirilmesini diliyor daha adil ve kaliteli hayat şartlarına kavuşmayı temenni ediyoruz.

Motosikletli Kuryeler Derneği
Motosikletli Kuryeler Derneği üyesiyiz.
Turkish Cargo
Turkish Cargo‘yu tercih ediyoruz.
WhatsApp icon
WhatsApp
Phone icon
Hemen Ara