Anasayfa » Bağcılar Kurye

Bağcılar Kurye

İstanbul’un nüfus yoğunluğu en yüksek ilçelerinden biri olan Bağcılar kurye ihtiyacı bakımından en yoğun ilçelerden biridir. Yakın zamana kadar İstanbul’un en bilinen ve kendine has bir atmosferi olan Bağcılar Belediyesi‘si tekstil, mobilya sektörünün ülkemizde en önemli merkezlerinden biri olmasının yanında, büyüklüğü ve işletme çeşitliliği ile dikkat çeken İkitelli Organize Sanayi Bölgesine de ev sahipliği yapmaktadır. Ticari işletmelerin sayısının fazla olması ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesi sebebiyle Bağcılar kurye trafiğinin en çok görüldüğü yerlerden biridir.

Nüfusu 18 milyonu aşan İstanbul yalnızca dev nüfusu ile değil barındırdığı işletmelerin sayı ve büyükleriyle de ülkemiz ekonomisinin lokomotifidir. Birçok şehrin aksine İstanbul’da bir şehir merkezi bulunmaması, her ilçenin farklı bir il gibi farklı karakterlere bürünmesine, farklı ilçelerde farklı ticaret ve endüstrilerin ortaya çıkmasıyla sonuçlanmıştır. Harita üzerinde de büyük bir alan kaplayan şehri özellikle doğu – batı yönünde kat etmek, sakin bir günde bile oldukça zaman alabilirken, trafiğin yoğun olduğu iş gün ve saatlerinde ise oldukça zorlu olmaktadır.

İstanbul trafiği dünyada Moskova trafiğinin ardından en yoğun trafiktir. Trafikte hızlı akan bölümlerde yaşanabilen yoğunluklar sebebiyle ve dikkatsiz sürücüler sebebiyle her gün onlarca trafik kazasının yaşandığı şehirde toplu taşıma araçları da oldukça kalabalıktır ve bir noktadan diğer noktaya ulaşmak uzun süre alabilmektedir. Bu yüzden yoğun trafikte motosikletler diğer ulaşım araçlarından hız ve çeviklik konusunda daha fazla avantaj sunmaktadır.

Fax makinelerinin hayatlarımıza girmesiyle büyük ölçüde hızlanan bilgi aktarım hızı, bilgisayarların ortaya çıkmasıyla daha da artmış, disketlerle ulaştırılan bilgiler nihayet internetin hayatımıza girmesiyle hızlanmış ve daha pratik bir hale gelmiştir. Teknoloji ile halledilemeyen gönderim işleri için şirketler ve kurumların ekstra personel ve araç bulundurmaları gerekliliği ise artan maliyetler sebebiyle son bulmuştur.

Fakat, fax ve internetin en büyük zaafı ıslak imza gerektiren evrakların, pasaport ve kimliklerin, ticari numunelerin, müşteri siparişlerinin, adli evrakların veya zaman hassasiyeti bulunan içeriklerin gönderilememesidir. Kargo ve posta hizmetlerinin bu konuda yavaş olması, aynı anda birçok paket ile uğraştıklarından dolayı paketlere çok hassas ve narin davranmamaları motorlu kurye sektörünün doğmasına ve İstanbul gibi megapollerde hızla büyümelerine yol açmıştır.

Ülkemizin en önemli basın kuruluşlarından birkaç tanesinin burada olması Bağcılar kurye trafiğinin hız kesmeden devam etmektedir. İlçedeki ticaret ve üretim işletmelerinin sayısının yüksekliği, banka şubelerinin de sayılarının yüksek olmasına sebep olmakta, gün içerisinde bankalara teslim edilmesi gereken veya alınması gereken çek, senet ve diğer benzeri değerli evrakların taşınmasında Avrupa Yakası Kurye servisleri birçok işletme tarafından tercih edilmektedir.

Biz SYS Kurye olarak İstanbul Kurye alanında müşterilerimize güvenilir ve hızlı hizmet sunmak adına hizmet adına faaliyet gösteriyoruz. Bağcılar kurye ihtiyaçlarınızla ilgili Call Center numaramızı arayarak müşteri temsilcilerimizden her konuda bilgi alabilirsiniz.

Aşağıdaki maddeleri okumanız halinde sizlere daha kaliteli bir hizmet verebiliriz; Taşınması ve bulundurulması yasak olan maddeler, silah, patlayıcı veya evrakların taşınması yapılmamaktadır, Kuryenin sağlığını tehlikeye atabilecek biyolojik, kimyasal, radyoaktif maddelerin taşınması, özel saklama kaplarında dahi olsa bile yapılmamaktadır, Taşınması için verilen paketi konusunda hatalı bilgi verilmesi sonucu oluşabilecek sonuçlardan paketi teslim eden kişi sorumludur. Paketlerin sigortalanması, motosiklet ile taşımak için çok büyük olan ve canlı hayvan taşımaları için Call Center ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.