Anasayfa » Perpa Kurye

Perpa Kurye

Yüksek nüfus ve bölgeler arasındaki uzaklık, İstanbul’un birden fazla merkeze sahip bir şehir haline gelmesiyle sonuçlanmıştır. Şişli Belediyesi ilçe sınırları içinde her kurumun ve bireyin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek tedarikçiler ve kaynaklar mevcuttur. Şişli ilçesinde faaliyet gösteren Perpa’da elektronik ve elektrik malzemesi üretim ve tedariği alanında faaliyet gösteren birçok işletmenin satış ofislerinin yer aldığı merkezlerden biridir. Birçok alanda faaliyet gösteren onlarca şirkete her türlü elektrik ve elektronik malzemenin yanı sıra hizmetin de sağlandığı Perpa kurye ihtiyacının en fazla olduğu ticaret merkezlerinden biridir.

Dünya üzerindeki en önemli kentlerden biri olan ve uzun bir tarihi olan İstanbul, tarihin her döneminde ticaret kültür ve politik gelişmelerin merkezlerinden biri olmuştur. Bulunduğu konum ile yalnızda Asya ve Avrupa arasında bir köprü olmayan, aynı zamanda medeniyetleri birbirlerine bağlayan dünyadaki en önemli su yollarından da birinin üzerinde bulunan şehir, dünyanın en hızlı büyüyen ve gelişen yerleşim alanlarından biri olarak tüm ülkelerin dikkatini çekmektedir.

Günümüzde ülkemizin nüfusu en fazla olan kenti olan İstanbul, ülkemizin nüfusunun %15’inden fazlasına ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın da nüfusu en yüksek olan şehirlerinden olan kentimiz, coğrafyanın da uygun olması sayesinde güneyde Marmara hariç, her yöne doğru genişlemiştir ve bu sayede yerleşim alanı olarak dünyadaki en büyük şehirlerden biri haline de gelmiştir.

4750 iş yerinin yanında bankalar, meslek odaları, devlete bağlı bakanlıkların il müdürlükleri gibi kurumlarında faaliyet gösterdiği Perpa’ya günde 80.000’den fazla kişi çeşitli alımlar yapmak için gelmektedir. Telefon ve internet ile yapılan iş görüşmelerinin sayısının bunun çok çok üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Bu denli yüksek hareketliliğin olması, Şişli kurye ihtiyaçlarının da yükselmesine yol açmaktadır.

İstanbul’un kalabalık yapısı ve mesafelerin fazla olması, özellikle hızın önemli olduğu ticaret alanında faaliyet gösteren firmalar için birçok zorluk doğurmaktadır. İstanbul’un merkezi Şişli’de faaliyet gösteren Perpa’da faaliyet gösteren işletmeler de aynı sorunla karşı karşıyadır. Şehrin coğrafi olarak merkezi durumunda olan Şişli, birçok bölgeye ulaşımın kolay olabileceği bir gölge olmasına rağmen, insan ve araç trafiğinin yoğunluğu sebebiyle, kısa mesafelerin bile kat edilmesi çokça vakit alabilmektedir.

Bu olumsuzluklara karşı müşterilerine en hızlı şekilde ulaşmak isteyen veya resmi işlerini hızlı bir biçimde, ceza veya daha fazla maliyete girmeden gerçekleştirmek isteyen işletmeler Avrupa Yakası Kurye servisi veren kurumlarla iletişime geçmektedirler.
Yurtdışı ile yoğun olarak iş yapan, ithalat ve ihracatta gerçekleştiren Perpa işletmeleri, gümrük evrakları başta olmak üzere birçok ticari belgenin gümrüklere gönderilmesi için İstanbul Kurye hizmeti veren işletmelerin hizmet kalitesine güvenmektedir. Bunun yanında Perpa içinde şubesi bulunmayan ve hızlı bir biçimde teslim edilmesi gereken çek, bono, senet gibi evraklar için de Perpa kurye hizmeti veren şirketlere sıklıkla ulaşılmaktadır.

SYS Kurye olarak bakımları sürekli olarak gerçekleştirilen araçlarımızla müşterilerimize en güvenli, en kaliteli kurye hizmetini sağlamak üzere faaliyet göstermekteyiz. Perpa kurye taleplerine anında cevap vererek müşterilerimizin işlerinin aksamadan, rahat bir biçimde ilerlemesi için, bütün departmanlarımız olarak hizmetinizdeyiz. Kurye talebinde bulunmadan önce lütfen aşağıdaki bölümü okuduğunuzdan emin olun; Bulundurulması ve taşınması yasak veya izne tabii olan hiçbir madde, silah veya belge taşınması yapılmamaktadır. Yapılan hatalı bilgilendirmeler neticesinde ortaya çıkan adli ve yasal sonuçlardan paketi teslim eden kişi sorumludur.

Çevresinde bulunanları veya yalnızca kuryemizin kısa veya uzun dönemli sağlığını olumsuz etkileyebilecek kimyasal, biyolojik veya radyoaktif maddeler, özel korumalı saklama kaplarında olsalar dahi taşınmamaktadır. Köprü, tünel vb. geçiş ücretleriyle, taşınacak paketin sigortalanmasıyla ilgili, canlı hayvanların ve motosikletle taşınmak için büyük ve ağır olan paketlerin taşınması için Call Center’ımızı arayıp müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.