Anasayfa » Fatih Kurye

Fatih Kurye

Bölgede yer alan onlarca otelin yanı sıra turizm acentesi ve ticari işletmeler hızlı halledilmesi gereken işler için, yoğun trafikten dolayı Fatih kurye alanında hizmet veren işletmelerden kurye talep etmektedirler. Diğer birçok ilçenin aksine İstanbul Kurye hizmeti veren şirketler genelde hukuki ve ticari hassasiyeti olan dökümanlar değil, devlet ve özel kurumlar arasında yapılan ıslak imzalı yazışmalar ve otellerde kalan müşterilerin konsolosluklar ile olan evrak trafiklerini takip etmektedirler.

Suriçinin ve tarihi yarımada olarak da adlandırılan Fatih ilçesi İstanbul’un tarihi bakımdan en önemli ilçesidir. Birçok devlet kurumu ile dünyaca ünlü tarihi yapı ve eserlere ve bunların sergilendiği müzelere ev sahipliği yapan ilçe, sadece ülkemiz için değil, tüm dünya için bir açık hava müzesi niteliğindedir. Çok uzun yıllardır önemli bir kısmı değişmeyen Fatih Belediyesi  önemli bir kısmında hala dar ve Arnavut kaldırımı sokaklar varlıklarını korumaktadır. Ekonomisi turizm, turizm odaklı ticaret ve konaklama ve eğitim alanlarında gelişmiş olan ilçe de aynı zamanda İstanbul valiliği ve başta olmak üzere şehrin idaresinde önemli rol oynayan birçok kamu kurumunda binaları bulunmaktadır.

İlçenin ticaret her türlü ticaret için olanak sunan Laleli semti de tekrar canlanmaya başlamış ve özellikle fakir Avrupa ülkeleri, Afrika ve Ortadoğu ülkeleri ile ticaret yapan farklı ölçeklerde birçok işletmenin merkezi haline gelmeye başlamıştır. Trafiğe kapalı mekanlarının fazla olması, iş ve devlet kurumlarının yoğunlaşmasıyla beraber, Fatih kurye kullanımının en fazla ihtiyaç duyulduğu ilçelerden biri haline gelmiştir.

2008 yılında Eminönü ilçesinin Fatih’e katılmasıyla beraber sınırları tekrar şekillenen Fatih ilçesi Zeytinburnu ve Eyüpsultan ilçeleri ile karadan sınırı vardır. Sivil deniz taşımacılığı için herhangi bir iskele veya limana sahip olmayan ilçeye bütün ulaşım kara yollarıyla sağlanır. Bundan dolayı kara yolları çok hızlı kilitlenebilen Avrupa Yakası Kurye kullanımının farklı amaçlarla tercih edildiği ilçelerden biri haline gelmiştir.

İstanbul’un ve ülkemizin en seçkin ve pahalı otellerinden birkaçının yer aldığı Fatih ilçesinde işletmeler müşteri memnuniyetini her zaman üst seviyede tutmak için bütün yapabilecekleri her şeyi yapmaktadırlar. Yoğun yaya ve araç hareketliliği yanında dar sokaklar ve hareketli bir bölge olmasından dolayı giriş çıkışı otomobil ve daha büyük araçlar için oldukça sorunlu olabilen Fatih kurye kullanımını zorunlu hale getirmiştir. Biz de tecrübeli kurye kadromuz ve bakımları sürekli olarak yapılan motosiklet filomuzla SYS kurye alanında hizmetlerimizi kalite ve güvenlikten ödün vermeden sürdürmekteyiz.

Kuryemizin, trafikte veya park durumunda yakınında bulunanların can güvenliklerini ve sağlıklarını kalıcı olarak olumsuz etkileyebilecek, özel korumalı saklama kaplarında olsa bile hiçbir biyolojik, kimyasal veya radyoaktif madde taşımacılığı gerçekleştirilmemektedir, Taşınması ve bulundurulması ruhsat sahibi olmaya bağlı olan veya tamamen yasak olan hiçbir silah, maddenin taşınması gerçekleştirilmemektedir, Devlet güvenliğin tehlikeye atabilecek bilgilerin yer alabileceği evrak ve belgelerin taşınması yapılmamaktadır, Taşınması için teslim edilen paketin içeriği hakkında hatalı bilgi verilmesi neticesinde ortaya çıkabilecek her türlü yasal sorundan paketi teslim eden personel ve kurum sorumludur.

Taşınmasını istediğiniz paketin motosiklet ile güvenle taşınmak için büyük ve/veya ağır olduğunu düşünüyorsanız, paketinize sigorta yaptırmak istiyorsanız, köprü ve tünel geçişleri hakkında bilgi almak istiyorsanız veya aklınızda başka sorular varsa hiç çekinmeden Call Center numaramızı arayarak bilgi alabilirsiniz.