Anasayfa » Aksaray Kurye

Aksaray Kurye

Semt içerisindeki trafiğin yoğun olmasının yanında üç tarafının sadece İstanbul’un değil, aynı zamanda ülkemizin en yoğun trafiğine sahip semtler tarafından çevrelendiği Aksaray dördüncü yüzü de denize baktığından dolayı semte giriş ve çıkışlar oldukça zor ve yorucu olabilmektedir. Bu yoğun trafiklerde motosikletler ufak ve keskin dönüşler yapmalarını sağlayan yapıları ile, tıkanık trafikte bile, kimsenin hayatını tehlikeye atmadan ilerlemeye devam edebilmektedir. Bundan dolayı Aksaray kurye servisleri bu bölgede bulunan işletmelerle çalışan her şirketin ilk tercihi olmaktadır.

Tarihi yarımada içerisinde bulunan ve Fatih Belediyesi ‘ne bağlı olan Aksaray, İstanbul’un en kalabalık ve yoğun semtlerinden biri olmasının yanında, Unkapanı, Yenikapı, Lale gibi ticaretin geliştiği semtlerin arasında yer almaktadır. Karamanoğulları beyliğinin merkezi Aksaray’dan getirilenlerin yerleştirildiği bölge, bundan dolayı aynı isimle anılmaya başlanmış ve bu isim günümüze kadar ulaşmıştır.

Hemen her türlü ürünün uygun fiyatlarla bulunabildiği Aksaray semtindeki işletmeler halkın ve birçok ticari işletmenin birçok ihtiyacını karşılayabilmesiyle ülke çapında meşhurdurlar. Yalnızca perakende satış yapmayan, toptan ticaret alanında da faaliyet gösteren işletmeler, ülkenin her köşesinden esnafın bölgeye gelerek ürün almasında rol oynamaktadır.

Yapıların önemli bir kısmının Osmanlı Döneminden kalma tarihi yapılar, sokakların da bu dönemin ihtiyaç ve teknolojisine göre yapılmasından dolayı, günümüz motorlu taşıtlarının manevra yapması için pek uygun olmayan bölgede, yoğun yaya trafiği bunu tamamen olanaksız kılmaktadır. Bundan dolayı Aksaray kurye kullanımın en fazla olduğu bölgeler biri haline gelmiştir.

Bölgedeki ticari işletmelerin sayısının artması, banka şubelerinin ve hukuk alanında hizmet veren işletmelerin de sayılarının artmasını sağlamıştır. Teknoloji ile gelişen iletişim imkanları binlerce sayfalık evrakların bir kıtadan diğerine saniyeler içinde iletilebilmesine imkân tanısa da davalarda sunulacak ve bankalara verilecek çek, sene gibi değerli evraklarda veya mektuplarda ıslak imza bulunması zorunluluğu, bunların elden teslim edilmesini de mecbur kılmaktadır.

Aksaray kurye servislerinin tercih edilmesinin nedenlerinden biri de birçok işletme için kurye çalıştırmanın, motosiklet almanın ve bunların masrafları ile uğraşmanın operasyon maliyetlerinin, Aksaray kurye sektöründe faaliyet gösteren işletmelerden kurye istemekten daha pahalıya gelmesidir. Hem maddi hem personel kaynağını bölmek zorunda kalmayan işletmeler, iş gücü kaybının önüne geçmekte, aynı zamanda sokaklar ve rotalar hakkında bilgi sahibi olan kuryeler sayesinde gönderilerini daha hızlı ve güvenli olarak istedikleri yere gönderebilmektedirler.

SYS Kurye olarak birinci önceliklerimiz her zaman kuryeleriminiz ve taşıdıkları paketlerin güvenliği ile, trafiği onlarla paylaşanların güvenlikleridir. Bundan dolayı günlük olarak bütün motosikletlerimizin genel kontrollerini yapmadan, araçlarımızı trafiğe çıkarmamaktayız. Kuryelerimizin de dikkat ve sağlık durumlarının iyi olduğundan emin olmadan araç kullanmamalarından emin olmaktayız. İstanbul Kurye  ihtiyaçlarınız için bizi aramadan önce, yine güvenlikle ilgili olan aşağıdaki listeye bakmanızı rica ederiz.

Bunun yanında özellikle dış ticaretle de uğraşan işletmelerin gümrük evrakları, yurt dışı ziyaretleri için ihtiyaç duydukları pasaport, vize evraklarının da bazı durumlarda dakikalık olarak bir noktadan diğerine ulaştırılması gerekebilmektedir. Bu tür evrakların hızlı ve güvenli bir biçimde ulaştırılabilmesi için Aksaray kurye servisleri sayesinde mümkün olmaktadır.

Maruz kalınması halinde kuryenin veya trafikte bulunan diğer insanların hayatlarını riske atabilecek, hayat kalitelerini düşürebilecek, ömürlerinin kısalmasına yol açabilecek hastalık, rahatsızlık vb. yol açabilecek radyoaktif, biyolojik veya kimyasal hiçbir madde, özel korumalı taşıma ekipmanları için de bile olsa taşınmamaktadır.

Bireyler ve kuruluşların bulundurması veya taşıması için ruhsat veya özel izin gerektiren kimyasalların, silahların, elektronik cihazların, bilgi ve belgelerin taşıması yapılmamaktadır.
Taşınan yük sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzlukta yükümlülük paketi teslim eden kişi ve kuruma aittir.

Taşınacak paketlerin sigortalanması, canlı hayvan taşımacılığı, hacim ve ağırlık açısından motosiklet ile taşınması riskli olabilecek paketlerin taşınması ve köprü, tünel geçiş ücretleri ile aklınıza diğer konularda aklınıza takılan her türlü konu için Call Center’ımızdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve motorlu kurye talebinde bulunabilirsiniz.