Anasayfa » İstinye Kurye

İstinye Kurye

Çok fazla sayıda büyük şirketin merkezinin olduğu semt aynı zamanda Osmanlı zamanında inşa edilen yalıları ile de meşguldür. Sahil çevresinde trafik çok hareketli olduğundan dolayı sık sık tıkanıklar yaşanabilmektedir. Bundan dolayı İstinye kurye seçeneklerinin en fazla tercih edildiği semtlerden biridir.
Geçmiş bakımından tarihi yarımada kadar eski olan İstinye ve çevresi, tarihi zenginlik bakımından da en büyük rakiplerinden biridir. İstanbul surlarının dışında kalan semt, şehrin kuşatıldığı kuşatmalarda birçok kez yağmalanmış ve yıkılmıştır. 16.yy’un ardından İstanbul’un en önemli tarım ve balıkçılık bölgesi olan bölge zaman içerisinde tersane ve fabrikaların açılmasıyla bir endüstri merkezine dönüşmüş, nihayetinde ise İstanbul’un en hareketli iş, ticaret ve hayat bölgelerinden birine dönüşmüştür. Sarıyer ilçesine bağlı olan ilçe boğaz kıyısında yer almakta, Yeniköy ve Emirgan gibi yerleşim yerleriyle komşudur.
Üretimin çok küçük işletmeler tarafından gerçekleştirildiği semtte, ticaret ve alışveriş merkezleri ile şirket merkez ve temsilcilikleri ekonomi için lokomotif görevi görmektedir. Bunun yanında eski adı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, yeni adı Borsa İstanbul (Bist) olan hisse senedi ve ödeme araçları piyasası da İstinye’de yer almaktadır. Trafiğin yoğun olduğu sahil kesiminde bulunan restaurantlar ve cafelerinde bölge ekonomine büyük katkısı vardır.
Dünyanın en yoğun ikinci trafiğine sahip şehri olan İstanbul’un en yoğun semtlerinden biri olan İstinye’de iki nokta arasındaki yolu almak zor ve sabır dileyen bir iştir. Önemli bir bölümünde yolların dar olduğu semtte trafiğin yoğunluğu araç sahiplerinin zorlukla ilerlemesine neden olurken, motosiklet kullananlar bu yoğunluk içinde rahatlıkla ilerleyebilmektedir. Bundan dolayı İstinye kurye hizmeti almak isteyen birçok işletmeye ev sahipliği yapmaktadır.
İletişim araçlarının gelişmesiyle önce fax ardından da internet ile birçok evrak, bilgi ve belgeyi kurumlar ve kişisel arasında gönderip almak birkaç saniyelik bir iş haline gelse de özellikle ıslak imza gerektiren veya üzerinde özel bandrol vb. ayırt edici ve orijinal olduğunu ispat eden özel eklentiler bulunan evrakların elden teslim edilmesi gerekmektedir.
Gün içerisinde Bist ve büyük şirketler bu şekilde hem devletle hem de birbirleriyle onlarca evrak alışverişi yapmakta, bu evrakların gecikmesi durumunda bir takım yasal yaptırım ve maddi cezaların ve tazminatlar gündeme gelebilmektedir.
Bundan dolayı Sarıyer Belediyesi ilçe sınırları içinde trafiğin yoğun olarak yaşandığı bir semttir.
İş akışlarını hızlandırmak, cezai yükümlülüklere katlanmak istemeyen ve müşterilerine daha hızlı hizmet vermek isteyen birçok işletme bizim gibi İstinye kurye hizmeti veren işletmelerle iletişime geçmektedirler.
Zaman zaman işletmeler kurye olarak kullanmak için kendi araç ve personellerini görevlendirmeye başlasalar da iş gücü kaybı olması, yeni personel alımı yapılırsa giderlerin artması gibi zorluklarla mücadele için her zaman yanınızdayız. Özellikle sezonluk duraksamalarda verimliliğin düşmesi, motosikletin bakım, sigorta gibi masrafları ile ilgilenmemek için İstanbul Kurye servis hizmetleri ile çalışmayı hem daha verimli hem daha ucuz bulmuşlardır.
SYS Kurye olarak müşterilerimize en güvenli ve kaliteli İstinye motorlu kurye hizmeti sağlayabilmek adına faaliyet göstermekteyiz. Müşterilerimizin evrak ve paketlerinin en kısa zamanda ve güvenli bir biçimde ulaştırılması ilk ve en önemli amacımızdır.
Her türlü sorularınız için Call Center numaramızı arayarak müşteri temsilcilerimizle görüşebilir, kurye talebinde bulunabilirsiniz. Lütfen kurye talep etmeden aşağıdaki şartları okumayı unutmayın;
Taşınması ve bulundurulması yasak veya ruhsata/izne bağlı silah, madde, evrak gibi paketlerin taşınması yapılmamaktadır. Hatalı bildirimler neticesinde ortaya çıkabilecek yasal sonuçlardan paketi teslim eden kişi sorumludur.
Özel korumalı kabında olsa dahi, kurye veya çevresinde bulunanlara zarar verebilecek, hayatlarını tehlikeye atabilecek kimyasal, radyoaktif ve biyolojik maddelerin taşınması yapılmamaktadır.
Motosikletle taşınması zor olabilecek ağır ve büyük paketlerin taşınması, köprü ve tünel vb. ücretleri ve taşınmasını istediğiniz paketinizin sigortalanması için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.