İçeriğe geç

İstinye Kurye

İstinye Kurye
İstinye Kurye
 
Çok fazla sayıda büyük şirketin merkezinin olduğu semt aynı zamanda Osmanlı zamanında inşa edilen yalıları ile de meşguldür. Sahil çevresinde trafik çok hareketli olduğundan dolayı sık sık tıkanıklar yaşanabilmektedir. Bundan dolayı İstinye kurye seçeneklerinin en fazla tercih edildiği semtlerden biridir.
 
Geçmiş bakımından tarihi yarımada kadar eski olan İstinye ve çevresi, tarihi zenginlik bakımından da en büyük rakiplerinden biridir. İstanbul surlarının dışında kalan semt, şehrin kuşatıldığı kuşatmalarda birçok kez yağmalanmış ve yıkılmıştır. 16.yy’un ardından İstanbul’un en önemli tarım ve balıkçılık bölgesi olan bölge zaman içerisinde tersane ve fabrikaların açılmasıyla bir endüstri merkezine dönüşmüş, nihayetinde ise İstanbul’un en hareketli iş, ticaret ve hayat bölgelerinden birine dönüşmüştür. Sarıyer ilçesine bağlı olan ilçe boğaz kıyısında yer almakta, Yeniköy ve Emirgan gibi yerleşim yerleriyle komşudur.
 
Üretimin çok küçük işletmeler tarafından gerçekleştirildiği semtte, ticaret ve alışveriş merkezleri ile şirket merkez ve temsilcilikleri ekonomi için lokomotif görevi görmektedir. Bunun yanında eski adı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, yeni adı Borsa İstanbul (Bist) olan hisse senedi ve ödeme araçları piyasası da İstinye’de yer almaktadır. Trafiğin yoğun olduğu sahil kesiminde bulunan restaurantlar ve cafelerinde bölge ekonomine büyük katkısı vardır.
 
Dünyanın en yoğun ikinci trafiğine sahip şehri olan İstanbul’un en yoğun semtlerinden biri olan İstinye’de iki nokta arasındaki yolu almak zor ve sabır dileyen bir iştir. Önemli bir bölümünde yolların dar olduğu semtte trafiğin yoğunluğu araç sahiplerinin zorlukla ilerlemesine neden olurken, motosiklet kullananlar bu yoğunluk içinde rahatlıkla ilerleyebilmektedir. Bundan dolayı Avrupa Yakası Kurye hizmeti almak isteyen birçok işletmeye ev sahipliği yapmaktadır.
 
İletişim araçlarının gelişmesiyle önce fax ardından da internet ile birçok evrak, bilgi ve belgeyi kurumlar ve kişisel arasında gönderip almak birkaç saniyelik bir iş haline gelse de özellikle ıslak imza gerektiren veya üzerinde özel bandrol vb. ayırt edici ve orijinal olduğunu ispat eden özel eklentiler bulunan evrakların elden teslim edilmesi gerekmektedir.
 
Gün içerisinde Bist ve büyük şirketler bu şekilde hem devletle hem de birbirleriyle onlarca evrak alışverişi yapmakta, bu evrakların gecikmesi durumunda bir takım yasal yaptırım ve maddi cezaların ve tazminatlar gündeme gelebilmektedir.
 
Bundan dolayı Sarıyer Belediyesi ilçe sınırları içinde trafiğin yoğun olarak yaşandığı bir semttir.
İş akışlarını hızlandırmak, cezai yükümlülüklere katlanmak istemeyen ve müşterilerine daha hızlı hizmet vermek isteyen birçok işletme bizim gibi kurye hizmeti veren işletmelerle iletişime geçmektedirler.
Zaman zaman işletmeler kurye olarak kullanmak için kendi araç ve personellerini görevlendirmeye başlasalar da iş gücü kaybı olması, yeni personel alımı yapılırsa giderlerin artması gibi zorluklarla mücadele için her zaman yanınızdayız. Özellikle sezonluk duraksamalarda verimliliğin düşmesi, motosikletin bakım, sigorta gibi masrafları ile ilgilenmemek için kurye servis hizmetleri ile çalışmayı hem daha verimli hem daha ucuz bulmuşlardır.
 
İstinye Kurye olarak müşterilerimize en güvenli ve kaliteli İstinye motorlu kurye hizmeti sağlayabilmek adına faaliyet göstermekteyiz. Müşterilerimizin evrak ve paketlerinin en kısa zamanda ve güvenli bir biçimde ulaştırılması ilk ve en önemli amacımızdır.
 
Her türlü sorularınız için Call Center numaramızı arayarak müşteri temsilcilerimizle görüşebilir, kurye talebinde bulunabilirsiniz. Lütfen kurye talep etmeden aşağıdaki şartları okumayı unutmayın;
Taşınması ve bulundurulması yasak veya ruhsata/izne bağlı silah, madde, evrak gibi paketlerin taşınması yapılmamaktadır. Hatalı bildirimler neticesinde ortaya çıkabilecek yasal sonuçlardan paketi teslim eden kişi sorumludur.
 
Özel korumalı kabında olsa dahi, kurye veya çevresinde bulunanlara zarar verebilecek, hayatlarını tehlikeye atabilecek kimyasal, radyoaktif ve biyolojik maddelerin taşınması yapılmamaktadır.
Motosikletle taşınması zor olabilecek ağır ve büyük paketlerin taşınması, köprü ve tünel vb. ücretleri ve taşınmasını istediğiniz paketinizin sigortalanması için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.
 

İstinye Kurye Hizmeti

İstanbul ünün her saati kalabalık sokakları ve caddeleri ile her zaman trafiği yoğun olan bir ildir. İstanbul’da bir gönderinin farklı bir noktaya gitmesi gerekiyorsa uzun zaman harcamak zorunda kalırsınız. Bu arada işleriniz aksar, strese girersiniz. Bunun gibi durumlar için kargo şirketlerinden destek alınabilir. Ancak kargo şirketlerinde bulunan büyük araçlar da aynı şekilde trafiğe girecektir.

Bizler İstinye kurye olarak, gönderileriniz mümkün olan en kısa sürede taşınması işlemlerini sizin yerinize yapmaya çalışırız. Gönderi türü olarak geniş yelpazeli eşyalarınızı istediğiniz adrese ulaştırmaya çalışırız. Büyük araçlara oranla daha hızlı hareket etme olanağı yüksek olan küçük motorlarla gönderileriniz en kısa süre içinde adrese ulaşacaktır. Gönderilerinizi kargo şirketleri gibi bir yere teslim etmeden ve yine bir noktadan almak durumunda kalmadan adresinizden alınıp yine karşı adrese ulaştırılması konusunda İstinye kurye olarak her zaman yanınızdayız.

Müşteri hizmetlerini arayarak bizlere sadece talebinizi ilettiğinizde ilgili kurye arkadaşlarımız adresinize ulaşır ve gönderilerinizi teslim alır. Müşterilerimiz müşteri hizmetlerinden gönderilerinin boyut ve ağırlık konusunda bilgi verdiklerinde yaklaşık bir fiyat alabilirler. İstinye kurye, müşterilerine farklı ve güzel bir deneyim yaşatabilmek için kaliteden ödün vermeden ve müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışmaktadır. Kuryemizin seçmenizin avantajlı yanlarını şu şekilde özetleyebiliriz:

  • İstinye kurye durmadan 7/24 çalışmalarına devam eder.
  • Kuryelerinizin mesai saati dışında olduğu için ertesi güne kalır endişesi olmadan istediğiniz saatlerde alır iletimi için yola koyulurlar.
  • Gönderilerinizi bizlere teslim etmek durumunda kalmadan müşteri hizmetlerinden destek alıp adresini vermeniz halinde başka bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Kuryelerimiz adresinize ulaşır, gönderilerinizi alır ve karşı adrese doğru yola çıkarlar.

İstinye kurye olarak müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerimiz piyasa fiyatları dikkate alındığında çok uygun fiyatlardır. Kurye fiyatlarını etkileyen faktörlerin en önemlileri şunlardır; gönderinin iletileceği adres ve alındığı adres arasındaki uzaklık, gönderinin türü, gönderinin gönderileceği saat aralığı ve hava koşulları.

Kurye fiyatını belirleyen etkenler artabilir, azalabilir. İstinye kurye olarak bizler her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışmaktayız. Bu nedenle de müşterilerimize en uygun fiyatlardan hizmet vermek amacıyla fiyat seviyelerini hep en düşük seviyede tutmaya çalışırız. Bu şekilde müşterilerimizin devamlılığını sağlamış oluruz.

İstinye kurye adresinize en yakın kuryemiz gönderinizi teslim alır ve gideceği noktaya doğru yola çıkar. Kuryelerimiz gönderiyi almak üzere adrese gittiklerinde müşterimizle bir sözleşme yapılmaktadır. Bu sözleşmede tüm maddeler belirlenir. Gönderilerinizin zarar görmeden taşınması da garanti altına alınmış olur. Gönderilerin olası bir zarar görmesi durumunda telafisi firmamız tarafından yapılmaktadır.

Kurye aracılığı ile taşınan gönderiler kargo şirketlerinde yaşanan kargaşayı yaşamazlar. Gönderileriniz ertesi güne kalmadan aynı gün karşı adrese iletilir. Kargo şirketlerindeki gibi araç ve çalışan personel değişikliği yapılmaz. Tek elden alınan gönderiler yine aynı kurye tarafından karşı adrese yola çıkar. Çalışmalarımız 7/24 devam ettiği için ertesi güne sarkma olmayacaktır.

Kuryelerimiz hava koşulları kötü olduğunda yağmur ya da kar yağdığında motorlara gerekli donanımla hareket ederler. Böylece gönderiler olumsuz hiçbir durumdan etkilenmeden gideceği adrese ulaştırılmış olur.

Gönderilerin en kısa zamanda alıcıya teslim edilmesi için kuryeler küçük motorlarla ve trafiğin sıkışık olmadığı yollardan hareket ederler. Manevra kabiliyetleri çok olduğundan ve park yer sıkıntısı yaşanmadığından özellikle motorlar kuryelerimizin gönderileri kısa sürede teslim etmelerinde çok büyük rol oynarlar.

Motosikletli Kuryeler Derneği
Sys Kurye bir Motosikletli Kuryeler Derneği üyesidir.
Turkish Cargo
Uçak Kargo için Turkish Cargo‘yu tercih ediyoruz.
WhatsAppTıkla Ara