Anasayfa » Kasımpaşa Kurye

Kasımpaşa Kurye

İstanbul’un eski semtlerinin ortak özelliği olarak genel olarak dar sokaklara sahip olan Kasımpaşa kurye kullanımının işletmeler için neredeyse mecburi olduğu yerlerden biridir. Ulaşım olanakları açısından seçeneklerin çok olduğu semt, şehirde trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden biri olduğundan dolayı trafikte çok fazla vakit kaybedilebilen bölgelerden biridir.

Motosikletler bu tür dar alanlarda rahat manevra yapabilmeleri sayesinde, hiçbir trafik sıkışıklığına takılmadan ve trafiği tehlikeye atmadan yollarına devam edebilmektedir. Yoğun İstanbul trafiği içinde otomobille gidilmek istenen bir noktaya ulaşmak bazen saatler bulabilirken, motosikletle bu süre, mesafeye göre birkaç dakika ile yarım saat arasında değişmektedir.

İstanbul’un en işlek ilçelerinden birine bağlı olan ve birçok tarihi esere ev sahipliği yapan Kasımpaşa semti son yıllarda eski hareketliliğini kazanmaya başlamıştır. Yerleşim yeri olarak tekrar popülerlik kazanmaya başlayan semt, özellikle Beyoğlu Belediyesi ilçe sınırları içinde çalışanlar için en önemli alternatiflerden biri haline gelmiştir. Beyoğlu ve Şişli’deki büyük şirketlere yakın olmak isteyen esnafın da yerleşmeye başlamasıyla semtin görünümü hızlı bir değişim içine girmiştir.

Semtin son yıllardaki hızlı değişimi sosyal yaşantının yanında ekonomik hayata, özellikle ticarete de yansımıştır. Gittikçe daha büyük işletmelerin kendine yer bulduğu semt, bu sayede iş imkanlarının da arttığı ve diğer işletmeler ve çalışanlar için de daha çekici bir yer haline gelmiştir. Yapılan sosyal çalışmalarla semtin isminin daha önce olumsuzluklarla anılan bölgeleri şehrin en güvenli yerleri haline getirilmişken, semtin gençleri için de yeni iş, sosyalleşme ve spor alanları inşa edilmiştir.

Semtin önemli bir kısmının Haliç’e bakıyor olması, bu yönden yalnızca vapur yoluyla semte giriş çıkışa izin verirken, diğer yönlerdeki yoğunluk özellikle acil işlerin ve yerine gönderilmesi gereken evrak ve paketlerin teslimi için Kasımpaşa kurye sektöründe hizmet veren işletmelerin tercih edilmesini mecbur kılmaktadır.

Hızla gelişen iletişim olanaklarına rağmen özellikle bankalara, tapu dairelerine, mahkemelere, gümrük ve diğer resmî kurumlara verilecek belgelerin ıslak imzalı orijinallerinin teslim edilmesinin gerekliliği Kasımpaşa kurye kullanımlarını arttırmaktadır. Normal ticaret ve hukuki durumların yanında bölgenin yatırımcılar tarafından tekrar keşfedilmesi, burada yaşanan emlak alım satımlarının hızlanmasına yol açmış, bu da İstanbul Kurye  sektöründe hizmet sunan işletmelerin daha sık tercih edilmesine yol açmıştır.

Kasımpaşa kurye sektörünün hareketlenmesinin bir diğer sebebi ise acil yerine ulaştırılması gereken müşteri siparişleri, bilgi içeren evrak veya ürün numunelerdeki hızlı artıştır. Özellikle hassas bilgilerin yer alabileceği belgelerin taşınmasında Kasımpaşa kurye servislerine büyük görevler düşmektedir.

Biz SYS Kurye olarak yalnızca kuryelerimizin ve taşıdıkları yükün değil, trafikte yer alan her sürücünün ve yayanın güvenliğini birinci önceliğimiz olarak alıyoruz. Kuryelerimizin konsantrasyonlarının her zaman yüksek olmasına dikkat ediyor, motosikletlerin bakımlarını üreticilerin tavsiye ettiği aralıklarda resmi servislerde gerçekleştiriyoruz.

Siz de bizden kurye talebinde bulunmak istiyorsanız Call Center numaramızı arayabilir ve müşteri temsilcilerimiz ile temasa geçebilirsiniz. Ancak, bizimle iletişime geçip, kurye talebinde bulunmadan önce aşağıdaki maddeleri okumanızı rica ediyoruz;

  • Motorlu kuryemizin veya trafikte çevresinde yer alacak insanların can güvenliğini, sağlığını veya hayat standartlarını etkileyebilecek radyoaktif, kimyasal, biyolojik hiçbir maddenin taşınması, koruyucu özel koruma kaplarında bile olsa, gerçekleştirilmemektedir.
  • Bulundurulması ve taşınması yasak olan veya ruhsata bağlı olan her türlü madde, silah, elektronik ekipman ve evrakların taşınması yapılmamaktadır.
  • Adres veya kişiye teslim edilmesi için verilen paketlerin içeriği hakkında hatalı bilgi verilen durumlarda, ortaya çıkabilecek olumsuz durumlarda, paketi teslim eden taraf sorumludur.

Bu konular dışında taşınacak paketin sigortalanması, boyut ve ağırlık olarak büyük paketlerin taşınması, canlı hayvanların taşınması ve köprü, tünel vb. geçiş ücretleri için Call Center’ımızı arayıp müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.