Anasayfa » Arabalı Kurye

Arabalı Kurye

Özellikle inşaat veya üretim hattı mantığı ile çalışılan alanlarda yer alan gecikmelerin çok büyük maddi zararları olduğundan dolayı, çok önemli parçaların hızlıca teslimatı için birçok işletme arabalı kurye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kişi ve işletmelerin hızla teslim edilmesini istediği paketler bazen oldukça büyük veya ağır olabilmekte veya çok fazla sallanmaması, rüzgâr, soğuk veya sıcağa maruz kalmaması gereken içeriklere sahip olabiliyor. Bu gibi durumlara en çok karşılaşılan örnekler uzun mesafeli seyahate çıkacak kişilerin bavul ve çantalarını evlerde veya iş yerlerinde unutmaları, yapılacak ticari anlaşmalara konu olan mal ve ürünlerin örneklerinin veya prototiplerinin müşteriye hızlıca ulaştırılması gerekliliği, üretimin devamı için kritik öneme sahip makine parçalarının hızlıca üretim alanlarına gönderilmesi olarak özetlenebilir.

Taşınması gereken bazı paketlerin özel soğutucu veya ısıtıcı özellikli paketlerde yer alması gerekliliği de sıkça rastlanan bir durumdur. Bu gibi durumdalar bu paketlerin taşınması için otomobil veya hafif ticari araçlarla sağlanan arabalı kurye hizmetinden faydalanmak mecburi olmaktadır.

Bazı bölgelere dört tekerlekli araçlar ile gitmek daha hızlı olabilmektedir. Özellikle yağmurlu ve buzlu yollarda dört tekerlekli araçlar daha güvenli bir sürüş imkânı sunmakta, kaza ve hasar riski önemli ölçüde düşmektedir. Yıl içerisinde rüzgârın hızlı estiği dönemlerde de dört tekerlekli, ufak ve büyük ticari araçlar alternatiflere göre güvenlikleri ile öne çıkmaktadır.

Daha büyük ve hassas yüklerin daha uzun mesafelerde daha güvenli taşınabilmesine yarayan İstanbul Kurye hizmetiyle, şehirlerarası teslimatlar da daha hızlı gerçekleştirilebilmektedir. Taşımada kullanılan araçlar da hava koşullarına alternatiflerinden daha iyi uyum sağladığından dolayı, yaz kış demeden ülkenin her köşesine paketlerinizi en hızlı biçimde, en güvenli biçimde teslim edebilmekteyiz.

Kullanılan araçların durumları da bu hizmetin kalitesi için büyük öneme sahiptir. Biz SYS Kurye olarak araçlarımızın bakımlarını periyodik olarak yetkili servislerde yaptırıyoruz. Yaz ve kışlık lastik değişimlerinin de yasalarla belirlenen tarihlerde gerçekleştirmemize rağmen, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi il sınırları içerisinde rotalarda gerekebilecek durumlarda, zamanı henüz gelmemiş olsa bile, kış lastiğine dönerek sürüş güvenliğine öncelik veriyoruz.

Ücretlendirme, müşterilerin istedikleri rota ve malzemenin özel durumlarına göre yapılmaktadır. Özel soğutma, ufak – büyük ticari araç tercihlerine göre de ücret değişmektedir. Call Center numaramızı arayarak arabalı kurye için ücretleri öğrenebilir ve talep kaydı oluşturabilirsiniz.

Arabalı kurye taleplerinizi bildirmeden önce birkaç nokta hakkında daha sizlere bilgi vermemiz gerekmekte;

  • Taşınması ve bulundurulması yasak olan madde, silah, belge ve benzeri şeylerin taşınması kesinlikle yapılmamaktadır.
  • Eğer taşınan paketin içeriği hakkında hatalı bilgi verilir ve araç ile taşıdığı pakete polis tarafından el konulursa, sorumluluk paketi teslim eden müşteriye aittir.
  • Taşıma işlemi sırasında kuryenin sağlığını ve hayatını tehlikeye atabilecek biyolojik, kimyasal ve radyoaktif maddelerin taşıması, güvenli kaplar içinde olsalar dahi, yapılmamaktadır.
  • Kafes içinde dahi olsa, canlı hayvan taşınması konusunda, taşınacak paketin yanında birinin gönderilmesi ve taşınacak paketin sigortalanması konularında Call Center numaramızdan müşteri temsilcisi ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.