Anasayfa » Karaköy Kurye

Karaköy Kurye

Tarihi yarımadanın hemen kuzeyinde yer alan eski ismiyle Galata, yeni ismiyle Karaköy semti, Beyoğlu ilçesine bağlıdır. Yapıların önemli bir kısmı Osmanlı zamanından kalma olan semtte, ara sokaklarda oldukça dar olduğundan dolayı otomobil ve diğer araçlarla giriş ve manevra yapmak imkansıza yakındır. Bundan dolayı Karaköy kurye ve servis araçlarının yoğun olarak kullanıldığı bölgelerden biridir. Bunun yanında insan hareketliliğinin de çok yüksek olduğu bölge, insan trafiği açısından da zorluklar yaratmaktadır.

Bizans döneminde özellikle Venedikli tüccarlara rahat iş yapabilmeleri amacıyla ayrılan bölge, Osmanlı zamanında da bu niteliğini yitirmemiş ve cumhuriyet dönemine kadar taşımıştır. Bölge günümüzde de sadece İstanbul’un değil, tüm bölgenin en önemli ticaret merkezlerinden biri olup aynı zamanda önemli bir turizm merkezidir.

Beyoğlu Belediyesi içinde çeşitli cadde ve pasajlarda bulunan işletmelerin farklı ürünler üzerinde uzmanlaştığı bölgede, birçok tarihi ibadethaneler ve müzelerde bulunmaktadır. Geneli küçük işletmelerden oluşan Karaköy ticaret hayatında sayıları çok fazla olmasa da büyük şirketlerde dahil olmaktadır. Bölgedeki tarihi binalar birçok işletme tarafından merkez olarak kullanılmaktadır.

Ticari hayatın hareketli olduğu bölgede bankacılık ve diğer finans hareketleri de yoğundur. Araç ve yaya trafiğinin çok yoğun olduğu bölgede işletmeler işlerini kısa zamanda halledebilmek için Karaköy kurye hizmeti veren kurumlardan yoğun olarak faydalanmaktadır. Araç ve yaya hareketliliğinin böylesine yoğun bölgelerde motosiklet kullanımı en hızlı ve güvenli ulaşım yöntemidir.

Karaköy kurye hizmeti sunan şirketlerden hizmet almak aynı zamanda işletmelere esneklik sağlamaktadır. Ticari hayatın çok yoğun olduğu, yurt dışına yolcu taşımacılığı yapan gemilerin yanaştığı iskelelerin bulunduğu bölgede hız çok büyük önem taşımaktadır. İnternet sayesinde gelişen iletişim kapasitelerine rağmen, özellikle gümrük için gerekli olan evraklar, pasaport ve kimlikler ile, tüccarlar arasında dolaşan çek, sene, bono gibi ıslak imzalı olması gereken belgelerin elden teslimi mecburiyetini yitirmemiştir.

Bunun yanına eklenen müşterilere hemen iletilmesi gereken siparişler, deneme ürünleri ve adli belgeler eklendiği zaman Karaköy kurye kullanılmasının mecburi olduğu bölgelerden biri haline gelmektedir. Sınırları içinde yer aldığı Beyoğlu ilçesinin Şişli, Kağıthane ve Beşiktaş ile komşu olan Karaköy hem trafiğin hem de İstanbul ticaret hayatının en yoğun olduğu bölgelerin arasında yer almaktadır. Vapurla karşı kıyıda bulunan Kadıköy ve Üsküdar ilçelerine de geçişin çok kolay olduğu bölgeden, Zeytinburnu ve diğer ilçelere de ulaşım İstanbul Kurye  hizmetleriyle hızlı bir biçimde sağlanabilmektedir.

SYS Kurye olarak müşterilerimize sunduğumuz hizmette her şeyden önce kuryelerimizin ve trafiğin güvenliğini ve taşıdığımız paketlerin güvenliği düşünerek hizmet vermekteyiz. Karaköy kurye talep eden müşterilerimize hizmet verirken, bütün araçlarımızın bakımlarının resmi servisler tarafından zamanında tam ve doğru olarak yapıldığından, motosikletleri kullanan çalışma arkadaşlarımızın dikkatlerinin yüksek olduğundan emin olarak çalışıyoruz.

Verdiğimiz hizmetle ilgili herhangi bir sorunuzu Call Center’ımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Lütfen kurye istemeden önce aşağıdaki şartları okuduğunuzdan emin olun; Taşınması ve bulundurulması yasak veya casusluk kapsamına girebilecek, ruhsat, izin gerektiren silah, evrak, madde ve benzeri içeriklerin taşınması yapılmamaktadır. Taşınacak paketlerin içerikleri konusunda ve ortaya çıkabilecek yasal ve adli sonuçlardan paketleri teslim eden kişiler sorumludur.

Kuryemizin ve potansiyel olarak çevresinde bulunan insanların sağlıklarını tehlikeye atabilecek kimyasal, biyolojik ve radyoaktif maddeler özel saklama kaplarında olsalar dahi taşınmamaktadır. Paketinizin taşınırken sigortalanması ve motosikletle taşınmak için büyük ve ağır olabilecek paketlerinizle ilgili Call Center’ımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.