Anasayfa » Laleli Kurye

Laleli Kurye

Uzun yıllar ismi “bavul ticareti” olarak adlandırılan ve doğu bloğu ülkelerine bavullarla eşya taşımacılığı yapan yabancılar ile anılan Laleli semti, İstanbul’da tekstil üretici ve satıcılarının yoğunlaştığı en önemli alanlardan biridir. Fatih Belediyesi içinde tarih yarımadanın yani sur içinde yer alan semt, günümüzde hala bu ününü sürdürmektedir. Eminönü, Yenikapı, Vefa, Kumkapı gibi insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu semtlerle çevrili olan Laleli kurye kullanımı konusunda en fazla talep alınan semtlerden biridir.

Tarihi yarımadanın ortasında kalan semt, diğer eski semtler gibi dar sokaklara sahip olmakla beraber, önemli bir kısmı daha modern görünüme sahiptir. Bölgede, ticaret amacıyla gelenlerin konaklamaları için bulunan farklı sınıflarda oteller de bölgeye kimliğini kazandıran detaylardandır. Tarihi yarımadayı kuzey – güney yönünden kat etmek istenler için en hızlı ve kısa yolun da buradan geçmesi semtteki trafiği arttırmakta ve bundan dolayı birçok işletme gönderilerini göndermek için Laleli kurye sektöründe hizmet vermekte olan şirketleri tercih etmektedirler.

Bölgedeki yay ve araç trafiğinin yoğun olması, genel trafiğin de daha fazla tıkanmasına yol açtığından dolayı, motosiklet bölgedeki en hızlı ve güvenli ulaşım araçlarından biri olarak görülmektedir. Kısa, dar ve hafif olan motosikletler yoğun insan ve araç trafiği içinde kimsenin sağlığını riske atmadan hızlıca manevra yapabilmektedirler. Tecrübeli, bölgeye hâkim kuryeler ile Laleli’ye veya Laleli’den alınan paketlerin hedeflerine ulaştırılması göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleştirilmektedir.

Yaya trafiğinin çok yoğum olduğu bir semt olan Laleli kurye hizmeti veren şirketler için en sıkıntılı semtlerden biridir. Bunun sebebi, yayaların motorlu araçlara göre ön görülemez olmaları, araçların arkasından gözükmemeleri sebebiyle daha sık kazalara yol açmalarıdır.
Biz SYS Kurye olarak tecrübeli kuryelerimiz ve modern motosikletlerimiz ile müşterilerimize yalnızca en hızlı değil, en kaliteli ve güvenli hizmeti sunmak adına İstanbul Kurye sektöründe faaliyet göstermekteyiz.

Trafikte bulunan diğer kişilerin, kuryemizin ve müşterilerimizin paketlerinin güvenliğini sağlamak adına motosikletlerimizi periyodik olarak resmi servislerde bakıma sokmanın yanında gündelik olarak temizlik ve kontrollerini yapmadan trafiğe çıkartmıyoruz. Kendini iyi hissetmeyen, hasta, dikkatsiz olan kuryelerimizin de trafiğe çıkmalarına izin vermiyoruz.

Bu önlemlerin yanında, genel güvenliği arttırmak amacıyla uyguladığımız birkaç kuralımız mevcuttur. Laleli kurye hizmetlerimizden yararlanmak isteyen saygıdeğer müşterilerimize, kurye çağırmadan önce bunları okumalarını rica ediyoruz.

Özel korumalı kabın içinde güvenli halde olsa dahi, kuryenin ve çevresindekilerin sağlıklarını olumsuz yönde etkileyecek, kısa ve uzun vadede semptomlara yol açabilecek, hayat kalitelerini ve sürelerini etkileyebilecek hiçbir biyolojik, kimyasal ve radyoaktif maddenin taşınması gerçekleştirilmemektedir.

Bulunduracak, kullanacak veya taşıyacak kişi ve kurumların özel izin, sertifika, ruhsat gibi belgelere ihtiyacı duyduğu her türlü silah, elektronik cihaz ve parçaları ile maddelerin taşınması tarafımızdan gerçekleştirilmemektedir.

Paket içeriği konusunda hatalı bilgi veren ve yapılan kontroller sırasında paket içeriğinin yasa dışı olduğu ortaya çıkan durumlarda, paketi teslim eden hatalı beyanda bulunan şahıs veya şirket sorumludur.

Köprü ve tünel geçiş ücretlerinin faturaya yansıtılması, taşınacak paketlerin sigortalanması, motosiklet ile taşınamayacak kadar büyük ve ağır paketlerin, canlı hayvanların taşınması ve aklınıza takılan diğer konularda Call Center numaramızdan müşteri hizmetlerine ulaşabilir, son yasal mevzuat ve geçiş ücretleri konularında bilgi alabilir, Laleli kurye talebinde bulunabilirsiniz.