Anasayfa » Sultanahmet Kurye

Sultanahmet Kurye

Ülkemizin tarihi bakımdan en önemli eserlerinden önemli bir kısmına ev sahipliği yapan bölge, aynı zamanda şehrin idari birimlerinin, büyük şirketlerin merkezlerinin ve birçok lüks otelle turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin yoğunlaştığı bir alandır. Tarihi eser ve binaların fazla olmasından dolayı, sokak ve yolların dar olması, turistlerin yoğun olması gibi sebeplerden dolayı Sultanahmet kurye kullanımının şart olduğu bölgelerden biridir.

İstanbul’un “tarihi yarımada” veya “sur içi” olarak adlandırılan bölgesini de içine alan Fatih belediyesine bağlı Dikilitaş, halk arasında Sultahahmet Meydanını tarif etmek için kullanılmaktadır. Roma İmparatoru 1.Theodosius tarafından 390 yılında İskenderiye’den getirilen ve zamanında at arabaları yarışları ve diğer çeşitli sporların yapıldığı hipodromun ortasında dikilen eser, hipodrom artık bulunmuyor olsa da yeri hiç değiştirilmemiştir. Bu özelliği ile ülkemizdeki en önemli eserlerden biri olan Dikilitaş’a İngilizcede “Monolith” denmektedir.

Resmi yazışmalarda kullanılan evrakların ıslak imzalı olması gerekliliği, uluslararası ticarette kullanılan evrakların da asıllarının taraflara ve gümrüğe ibraz edilmesini gerekliliği, gerekli vize ve diğer resmi işlemler için müşterilerden alınan pasaportların ve vize belgelerinin elden teslim edilmesi gibi durumlar Fatih kurye ihtiyaçlarını daha da arttırmaktadır.

İnternetin iletişim alanında yaptığı büyük devrime rağmen, evrak ve dokümanlar dışında da yerine hızlıca iletilmesi gereken paketler olabilmektedir. Hassas bilgiler içeren taşınabilir diskler, çok değerli ve önemli ticari gönderiler, çek ve benzeri kıymetli evraklar, hatta ciddi arızaların acilen onarılması için yedek parçalar bunlardan bir kısmıdır. Bu tür gönderileri amaçlanan yerlere, güvenli ve en hızlı biçimde ulaştırmak isteyen işletmeler özellikle Avrupa Yakası Kurye servislerini tercih etmektedirler.

Üç tarafı da Marmara Denizi ile çevrili olan tarihi yarımadaya deniz üzerinden ulaşım imkânı olmadığı için, Zeytinburnu ve Eyüpsultan ilçeleri üzerinden giriş çıkış yapılabilmektedir. Zaten trafik yoğunluğunun yoğun olduğu bu ilçeler üzerinden bölgeye giriş çıkış yapmak otomobille oldukça uzun sürebilen ve zorlu bir süreç olduğu gibi, park edecek yer bulunması da zorlu bir süreçtir. Bundan dolayı bu Dikilitaş ve çevresinden evrak, paket almak isteyen veya göndermek isteyen kişi ve kurumlar bizim gibi Sultanahmet kurye servisi veren kurumlarla çalışmayı tercih etmektedirler.

SYS Kurye olarak İstanbul Kurye  hizmetlerimizi uzun yıllardır müşterilerimize sunmaktayız. Bölgeyi iyi bilen çalışma arkadaşlarımızla, karışık olan bu bölgede müşterilerimize en hızlı ve güvenli teslimat imkanlarını sunarak çalışmaktayız.

Sultanahmet kurye hizmetlerimizden faydalanmak isteyen müşterilerimize, önceliğimizin güvenlik, sonra hız olduğu konusunda taahhütte bulunmaktayız. Yaya trafiğinin çok yoğun, sokakların çok dar olduğu Fatih Belediyesi içinde kazalardan kaçınmak bizim için çok önemlidir. Lütfen Call Center numaramız üzerinden bizimle bağlantıya geçip kurye talep etmeden önce, aşağıdaki maddeleri dikkatlice okuyunuz.

  • Kuryelerin varış süresi trafik durumuna göre değişebilmektedir. Kaza, inşaat çalışmalar, törenler gibi sebeplerle kapatılan yollar kuryelerin hedef noktalarına normalden daha geç varmalarına sebep olabilmektedir. Paketinizi buna göre hazırlamanızı ve alıcı tarafa bilgi vermeniz daha doğru olacaktır.
  • Kuryelerimiz bulundurulması veya taşınması yasak ya da ruhsata bağlı olan silah, madde, doküman/evrak veya çeşitli araç ve gereçlerin taşımasını gerçekleştirmemektedirler.
  • Kuryelerimizin ve çevrelerinde bulunan diğer bireylerin can güvenliklerini tehlikeye atabilecek, yaşam sürelerini ve kalitelerini düşürebilecek, özel koruyucu kaplarda olsalar dahil, biyolojik, kimyasal ve radyoaktif maddelerin taşınması yapılmamaktadır.
  • Taşınan paketin içeriği hakkında yalan bilgi verilmesi durumunda, sorumluluk paketi teslim eden kişiye aittir.

Aklınıza takılan diğer konularla ilgili Call Center numaramız üzerinden müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz.